Broadband

Výraz:
Broadband
Význam:
Broadband - širokopásmové připojení.

Broadband je anglickým ekvivalentem a též českým hovorovým výrazem pro širokopásmové připojení. Jeho charakteristika spočívá zejména v přenosové rychlosti, za širokopásmové se považují připojení, přesahující rychlost 2400 bit/s. Z technologického hlediska se jedná o propojení dvou míst datovou linkou. Hlavní motivací, proč se širokopásmové připojení používá, je zvyšování rychlosti přenosu dat, která mimo jiné závisí i na šířce přenosového pásma.

V praxi se tato technologie dělí na dvě skupiny: drátové a bezdrátové připojení. První varianta je reprezentována tzv. DSL, v praxi ADSL, což znamená, že pro upload a download existují dvě různé rychlosti. Bezdrátová varianta, neboli Wi-Fi, je moderním způsobem připojení, jehož výhody jsou zejména v nízkých pořizovacích nákladech a praktičnosti, negativa hledejme i v dnešní době v zabezpečení.


Pojem zařazen v kategorii Internet.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!