Dual SIM

Výraz:
Dual SIM
Význam:
Jako Dual SIM jsou označované telefony, do nichž můžete vložit dvě SIM karty a využívat tak obě telefonní čísla či dva různé operátory v jednom telefonu.

První Dual SIM telefon byl uveden na trh v roce 2000 firmou Benefon.

Typy Dual SIM telefonů

  • Adapter - toto řešení umožňovalo mít dvě SIM karty v jednom mobilním telefonu ještě před příchodem skutečných Dual SIM telefonů. Jednalo se o adaptér, díky kterému jste mohli vložit do telefonu dvě SIM karty a přepínat mezi nimi.

  • Pasivní - u pasivních Dual SIM telefonů je možné přepínat mezi SIM kartami a zvolit jednu, která bude aktivně připojena. Na rozdíl od adaptérů, možnost vložit dvě SIM karty je přímo funkce přidaná od výrobce.

  • Standby - využívají časového multiplexu (time multiplexing), kdy se SIM karty průběžně střídají a mohou tak fungovat obě v jednom telefonu.

  • Aktivní - aktivní Dual SIM telefony mají dva oddělené vysílače, které mohou přijímat hovory na obě SIM karty. To však za cenu zvýšené spotřeby baterie.


Viz také: SIM karta
Pojem zařazen v kategorii Mobilní telefony.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!