Fairchild Channel F

Výraz:
Fairchild Channel F
Význam:
Fairchild Channel F - je první videoherní konzole, v které bylo možné měnit hry (programy) na samostatných čipech. Patří do druhé generace herních konzolí a vytvořila ji společnost Fairchild Semiconductor v roce 1976.

Některé konzole před ní sice umožňovaly měnit hry, ale u vkládaného modulu měla každá hra i svůj vlastní procesor Fairchild F8, což Fairchild Semiconductor změnil.

Společnost Fairchild vypustila 27 herních ROM cartridgí, které bylo možné měnit. V zařízení navíc byly integrované dvě hry hokej a tenis, což byly jakési vylepšené obměny klasické hry Pong. Všechny hry, které pro systém byly k mání, vytvořila společnost Fairchild - šlo například o hry jako Tic Tac Toe, Space War, Pinball Challenge, Hangman, Video Blackjack, Baseball, Casino Poker, Bowling, Checkers, Alien Invasion a další.

Fairchild Channel F se prodalo celkem asi 250000 kusů. Systém se prodával hlavně v USA, v některých zemích Evropy, ale bylo možné zakoupit licencované klony vylepšeného zařízení, které se jmenovalo The Channel F System II a vyráběla jej firma Zircon.

Společnost Fairchild ale herní trh opustila. Někteří její vývojáři později založili firmu Intel.


Pojem zařazen v kategorii Historie počítačů.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!