Internet provider

Výraz:
Internet provider
Význam:
Internet provider – poskytovatel internetového připojení.

Internet provider je firma, organizace či soukromá osoba, která poskytuje koncovému uživateli telekomunikační služby, tedy zprostředkovává přístup do celosvětové sítě - Internetu. V praxi se může jednat o rozsáhlé společnosti či firmy, které signál pouze předávají uživateli.

Internet provider nabízí několik možností, skrze které lze připojit zákazníka k síti. Může se tak stát pomocí bezdrátové sítě Wi-Fi, prostřednictvím kabelové televize, optického kabelu, satelitního připojení či za pomoci kroucené dvojlinky, respektive technologie Digital Subscriber Line (DSL).

Koncový uživatel platí za internetové připojení svému poskytovateli. Ten vydělává peníze především na tom, že má nasmlouvané nízké ceny s velikými providery. K těm pak přidají svoji marži. Provider v praxi většinou funguje také jako první pomoc při jakémkoliv problému s domácí sítí.


Pojem zařazen v kategorii Sítě.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!