Tetris

Výraz:
Tetris
Význam:

Tetris je počítačová hra, kterou vytvořil v roce 1984 ruský programátor Alexej Pažitnov na počítači Electronica 60 pracující v té době na moskevské akademii věd. Je to asi nejslavnější logická hra na světě, která se dočkala tisíců předělávek a různých klonů na všemožné plaftormy. Hra patří mezi tzv. logické rychlíky. Tedy hry, u níž je nutné se rychle rozhodovat a přemýšlet.

Princip hry:
Do herního kýble padají od horní části obrazovky kostky složené vždy ze čtyř čtverců, které mají však různý tvar. Hráč těmito kostkami může otáčet po 90-ti stupňových krocích a úkolem je skládat tyto kostky na sebe či vedle sebe a vytvářet z nich řádky. Řádek, který je zaplněn čtverci a nemá mezi sebou díru zmizí. Úkolem hráče je, poskládat co nejvíce takovýchto řádků a zároveň nenechat naskládat kypící se kostky až k horní části herního kýble, v tu chvíli totiž hra končí.


Viz také: Alexej Pažitnov
Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!