Instant messaging

Výraz:
Instant messaging
Význam:
Instant messaging - nástroj pro komunikaci v reálném čase.

Programů, které umožňují velmi rychlou komunikaci prakticky na jakoukoliv vzdálenost, existuje v současné době více než dostatek. Nabízejí jak zasílání textových zpráv, tak hlasových hovorů či dokonce videohovorů. Některé disponují i funkcí pro odeslání přiložených souborů různých typů.

Hlavní výhoda spočívá v rychlosti. Každá zpráva je doručena v minimálním čase (milisekundy). Uživatel zároveň vidí, je-li jeho požadovaný adresář zrovna dostupný (online) a podle toho se rozhodne/nerozhodne mu zaslat zprávu. Příjemce poté na základě svých časových možností může či nemusí odpovědět. Programy pro instant messaging se vyvíjejí jak pro desktopy, tak pro mobilní zařízení. K nejpopulárnějším patří momentálně Facebook chat (messanger), Skype či Whatsapp, v minulosti se jednalo například o ICQ.

S nástupem rychlé online komunikace se přizpůsobil i v ní používaný jazyk. Veliké oblibě se těší používání zkratek (LOL, OMG, ...) a emotikonů.


Pojem zařazen v kategorii Programy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!