spreadsheet

Výraz:
spreadsheet
Význam:
spreadsheet = Interaktivní počítačová aplikace pro organizaci, analýzu a ukládání dat v tabulkové podobě. Tabulky jsou vyvinuty jako počítačové simulace účetních listů. Program pracuje s daty zadanými do buněk tabulky. Každá buňka může obsahovat buď číselná nebo textová data nebo výsledky vzorců, které se automaticky vypočítají a zobrazí hodnotu založenou na obsahu jiných buněk.

Uživatelé mohou nastavit jakoukoli hodnotu a sledovat účinky na výpočty. Proto může být tato aplikace využita na „what-if“ analýzy, které mohou být v mnoha případech rychle vyřešeny bez ručního přepočítání. Moderní tabulkový software může mít několik interagujících listů a dokáže zobrazit údaje buď jako text a číslice nebo v grafické podobě.

Kromě provádění základních aritmetických a matematických funkcí, moderní tabulky poskytují vestavěné funkce pro běžné finanční a statistické operace.


Pojem zařazen v kategorii Počítačová angličtina.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!