3DO

Výraz:
3DO
Význam:
3DO byla poměrně úspěšná (2 miliony prodaných kusů), u nás však málo známá 32-bitová herní konzole páté generace od společnosti 3DO Company, kterou v licenci vyráběly firmy Panasonic, Sanyo a Goldstar (nyní LG Corp).

Jednotlivé konzole těchto výrobců se od sebe lišily vzhledem i některými vlastnostmi. Prodej první konzole (od Panasonic) byl zahájen na podzim roku 1993, výroba byla ukončena o tři roky později. Pro 3DO existovala i pár přídavných zařízení jako světelná pistole, myš či volant. Nevýhodou zařízení však byla vysoká cena konzole a tak i přes 2 miliony prodaných kusů konzole nedosáhla takových úspěchů jako její konkurence od Segy a Nintenda a proto byla výroba v roce 1996 zrušena. Herní konzole 3DO používala jako jedna z prvních jako nosič dat CD-ROM a vyšlo na ni přes 300 herních titulů, včetně mnoha portů úspěšných her z PC a jiných zařízení.


Pojem zařazen v kategorii Historie počítačů.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!