AmigaOS

Výraz:
AmigaOS
Význam:
AmigaOS je operační systém s grafickým uživatelským rozhraním vyvíjený původně společností Commodore International, nyní tvořený společností Hyperion Entertainment. Tento opeační systém byl určen, jak již název napovídá, pro počítače Amiga. Běžel na 32-bitovém mikroprocesoru Motorola série 68k. Operační systém AmigaOS je dodnes vyvíjen a verze AmigaOS 4 běží na mikroprocesorech Power PC. První verze tohoto systému byla vydána 23. července 1985.

AmigaOS používá kvalitní a propracovaný multitasking. Skládá se z řady dalšího softwaru a vzhledově dnešní verze připomínají například MacOS. Jedním z podstatných a známých součastí Amiga OS je software s názvem Workbnech, což je jakési desktopové grafické prostředí v němž se na ploše zobrazují ikony připojených disků a svazků. Každé okno zde ma jednotné menu atd. Operační systém dnes podporuje řadu hardwaru včetně velkých disků, má software k prohlížení internetu.

Oficiální webová stránky operačního systému:
http://www.amigaos.net/


Pojem zařazen v kategorii Historie počítačů.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!