Atari Jaguar

Výraz:
Atari Jaguar
Význam:
Atari Jaguar je první 64bitová herní konzole a pochází od společnosti Atari. Toto zařízení patří do páté generace videoher a bylo navrženo tak, aby soutěžilo s konkurenčními 16bitovými systémy SNES (od Nintenda), Genesis (od Segy) a 32-bitového herního systému 3DO. Vývoj tohoto zařízení byl zahájen počátkem 90. let a konzole byla veřejnosti představena v roce 1993. Prodávána byla za cenu 250 USD. Cílem vývoje bylo, aby herní zařízení bylo v rámci konkurence nejlepší na trhu. Jaguar byl pro Atari vyvinut členy společnosti Flare Technology, výrobu pak obstarávala společnost IBM.

Ač se kvalita Atari Jaguar zdála slibná, Jaguar byl pro Atari komerčním selháním a to i přesto, že se pokusilo jeho životnost prodloužit pomocí přidávného CD zařízení. Atari Jaguar měl nedostatečnou podporu třetích stran a tak hráčům nenabízel přiliš bohatou knihovnu možných her. Celkově bylo vyvinuto jen 67 licencovaných titulů + 15 dalších pro Atari Jaguar CD. Atari prodala asi 250.000 kusů této konzole. Komerční neúspěch této konzole ovšem způsobil odchod společnosti Atari z herního průmyslu. Výroba Atari Jaguar byla v roce 1996 zrušena.


Pojem zařazen v kategorii Historie počítačů.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!