DisplayPort

Výraz:
DisplayPort
Význam:
DisplayPort je rozhraní pro digitální displeje, zejména počítačové monitory. Bylo vyvinuto Video Electronics Standards Association (VESA) jako vysoce výkoná náhrada pro jiné režimy zobrazení, jako jsou VGA (Video Graphics Array) a DVI (Digital Visual Interface).

Původně byl DisplayPort vyvinut pro osobní počítače jako rozhraní displeje příští generace, nyní ho však můžeme nalézt v mnoha dalších zařízeních, jako jsou laptopy, notebooky, digitální televize aj. Ve srovnání s jinými alternativami má DisplayPort mnoho výhod, jako je robustnost, vysoký výkon displeje, větší systémové integrace a lepší interoperabilita mezi různými zařízeními.

DisplayPort využívá paketizovaný přenos dat podobný technologii použité v USB a Ethernet připojení. Rozhraní je rozšiřitelné a podporuje vysoké rozlišení s dostatečným počtem pinů konektorů. DisplayPort, stejně jako HDMI, může přenášet video a audio data, a to buď jednotlivě nebo současně. Nicméně, DisplayPort je určen pro doplnění, nikoli jako náhrada HDMI.

DisplayPort nabízí několik výhod oproti starším standardům, nabízí rychlost přenosu dat až 17,28 Gb (17,28 miliard bitů za sekundu), více video streamů může být přenášeno přes jediné připojení, flexibilní šířka pásma alokace umožňuje libovolné rozdělení zdrojů mezi audio a video,
je přizpůsobivý pro dálkový přenos po optických kabelech, může podporovat komunikaci mezi čipy a obvody v rámci jednoho zařízení a může přímo přímo ovládat displej (což eliminuje potřebu pomocného řídicího hardwaru).
V současné době podporuje DisplayPort velké množství značek, mezi nejznámější patří Acer, Toshiba, Fujitsu, Philips a DataPro.


Viz také: DVI, HDMI, Thunderbolt
Pojem zařazen v kategorii Hardware.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!