Encarta

Výraz:
Encarta
Význam:
Encarta nebo také Microsoft Encarata - byla digitální a multimediální encyklopedie, kterou od roku 1993 do roku 2009 vydávala na CD a později na DVD společnost Microsoft Corporation. Stala se velmi oblíbenou, protože články v ní obsažené byly doplněny řadou fotografií, ilustrací, časových os, videoklipů, zvukových nahrávek, map, atlasů a dalšího multimediálního obsahu, který ji dělal oproti klasickým papírovým encyklopediím mnohem rozmanitější.

Encarta kromě anglické verze měla spousty dalších jazykových mutací vydávaných v různých zemích. A tak mimo anglickou verzi vznikla také německá, francouzská, španělská, italská, japonská, portugalská či holandská.

Anglická jazyková mutace měla v roce 2008 více než 62.000 článků, které byly navíc doplněny více než 25.000 obrazy a ilustracemi, dále obsahovala přes 300 videí a různých animací i interaktivní atlas s cca 1,8 milionu míst.


Pojem zařazen v kategorii Programy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!