Fake

Výraz:
Fake
Význam:
Fake - anglicky "falešný" či "nepravý", "nepravdivý". Označuje se tak chybné zpracování a sdílení textových, grafických a mediálních informací. Nepravdivá fake informace může být šířena nevědomky, ale i cíleně za účelem mystifikace.

Jako fake se označuje nepravdivá informace, chyba nebo dokonce cílený podvod v prostředí internetu. Zejména se s tímto výrazem můžete setkat v prostředí sociálních sítí, kde dochází ke sdílení různých příspěvků uživatelů. Fake může být cílený, ale také nechtěný, mnohdy je šířen mezi další uživatele nevědomky za pomoci sdílení.

Fake je například různě upravený obrázek, lživá, zavádějící nebo jen mystifikující informace, ale také celé video, které je chytře upraveno. U cílených „fejků“ je mnohdy záměrem pobavit další uživatele a nabídnout jim šokující obsah. Většinou ale bývá fake brzy odhalen, nejedná-li se o zdařilý podvod, na kterém si dal dotyčný maximálně záležet.


Viz také: hoax, Spam
Pojem zařazen v kategorii Počítačová angličtina.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!