Slack

Výraz:
Slack
Význam:
Slack je název multiplatformního programu, který funguje jako kolaborativní nástroj a chatovací platforma. Za tímto startupem stojí Stewart Butterfield, Eric Costello, Cal Henderson, a Serguei Mourachov.

Slack byl spuštěn v roce 2013 a od té doby se stává čím dál více populárním mezi jeho zákazníky. Umožňuje vytvořit chatovací místnosti (tzv. kanály) rozdělené podle probíraných témat, sdílení souborů, prohledávání obsahu konverzací, integraci s dalšími službami (jako např. Google Drive) atd.

Aplikace Slack slouží k externí komunikaci mezi spolupracovníky a je vhodná především pro pracovní skupinu, která je závislá na rychlé zpětné vazbě toho druhého, kolegů, kteří se potřebují pravidelně scházet, konzultovat pracovní záležitosti, nezdržovat se a případně vhodné nápady zde nadnesené co nejdříve realizovat, a vyhnout se tak čekání na zaslání komentářů, doporučením k vypracování určitého projektu. Funguje zde jak hromadná konverzace, na které mohou být přítomní všichni spolupracovníci, tak i individuální chatovací místnosti pro konzultaci konkrétních projektů.


Viz také: chat, ICQ, IRC, Mattermost
Pojem zařazen v kategorii Programy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!