BPMN

Výraz:
BPMN
Význam:
BPMN, neboli Business Process Modeling Notation, je metoda znázorňující obchodní procesy ve formě diagramu, podobně jako vývojový diagram. BPMN byl původně koncipovaný a vyvinutý institutem BPMI (Business Process Management Initiative).

BPMN poskytuje standardní a snadno čitelný způsob, jak definovat a analyzovat veřejné i soukromé obchodní procesy. BPMN poskytuje standardní názvy, které jsou snadno srozumitelné řídícím pracovníkům, analytikům a vývojářům. Původním záměrem BPMN bylo pomoci překlenout mezery komunikace, které často existují mezi různými odděleními v rámci organizace či podniku. BPMN může také pomoci zajistit, aby se XML (Extensible Markup Language) dokumenty určené k provádění různých obchodních procesů zobrazovaly se společnými notacemi.

Diagram v BPMN je sestaven z malého souboru základních prvků, takže je pro technické i netechnické pozorovatele snadné pochopit jednotlivé procesy.


Pojem zařazen v kategorii Softwarové inženýrství.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!