Toolbar

Výraz:
Toolbar
Význam:
Toolbar - ovládací prvek, sloužící v uživatelském rozhraní počítače k otevření některých aplikací a doplňků, obsahuje většinou ikony, tlačítka nebo menu.

Toolbar, nebo též nástrojový panel je součástí internetových prohlížečů, ale také plochy počítače, aplikací a programů. Je to grafický prvek, který obsahuje určité interaktivní ikony. Ty mohou otvírat programy a doplňky, aktivovat různé atributy. Výhodou těchto panelů je, že se dají uživatelsky upravovat, tedy například zvětšovat či zmenšovat, nebo přesouvat z místa na místo.

Panely nástrojů u internetových prohlížečů jsou často dodávány již při instalaci, nebo si je můžete dodatečně stáhnout. Jedná se zde například o rychlé vyzvednutí pošty, oblíbené záložky, poznámky a další pomocníky. Ale pozor, některé toolbary mohou být nevyžádané a instalují se automaticky "skrytě" s instalací jiného softwaru. Po jejich instalaci se může změnit také váš domovský vyhledávač. Takové toolbary mohou kupříkladu zpomalit provoz browseru.


Pojem zařazen v kategorii Programy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!