UPC

Výraz:
UPC
Význam:
UPC - Společnost nabízející zákazníkům služby v oblasti telekomunikací, jako kabelovou televizi, internet či telefonní připojení.

UPC je významná firma, působící v současnosti v mnoha zemích po celém světě a zabývající se provozem telekomunikačních služeb. Mezi tyto nabízené služby se řadí kabelová televize, internetové připojení či telefonování. Tato společnost pod pojmenováním UPC Infrastructure spadá pod velikou skupinu Liberty Global.

V Česku se tato společnost prosadila již v roce 1991, kdy si ji možná budete pamatovat jako Cable Plus nebo Kabel+. K přejmenování pak došlo roku 2000 a zpočátku firma nabízela pouze kabelovou televizi na analogovém základu, ve vlastní koaxiální síti. Internetové připojení pak začala nabízet o něco později stejného roku. Především televize byla zpočátku určena spíše pro větší města a podobné lokality, dnes je již pokrytí komplexní.


Pojem zařazen v kategorii Sítě.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!