H-Store

Výraz:
H-Store
Význam:
H-Store je systém paralelní správy databáze, optimalizovaný pro OLTP (on-line transaction processing) aplikace. Data jsou uložena řádkově v relační, rozdělené (partitioned), vysoce distribuované databázi rozprostřené přes mnoho nezávislých klastrových nodů.

Žádná data nejsou sdílena (SN, shared-nothing architektura). Každý oddíl dat obsluhuje jednovláknový engin s exkluzivním přístupem ke všem jeho datům. Protože v jednu chvíli může k datům daného oddílu přistupovat jen jedna transakce, nedochází ke kolizím transakcí a následným prodlevám.
S touto svojí originální architekturou vyniká H-Store, při zpracovávání transakcí, vysokou mírou prostupnosti a dostupnosti, při zachování transakční spolehlivosti.

Na vývoji H-Store spolupracovaly MIT, Brown University, Carnegie Mellon University, Yale University a Intel. Finální verze H-Store vyšla v červnu 2016.


Pojem zařazen v kategorii Databáze.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!