Second Life

Výraz:
Second Life
Význam:
Second Life (SL) = Jedná se o 3D virtuální svět a život, který vyvíjí společnost Linden Lab a je přístupný pomocí internetu. Spuštěn byl 23.6.2003 a je na něm registrováno cca 20 milionů uživatelů, zhruba 600.000 uživatelů je pak aktivních.

Ačkoliv je systém podobný hrám MMORPG, nejedná se ani tak o hru, jako o simulaci světa, v níž si v roli svého avatara žijete svůj život, komunikujete s ostatními uživateli, budujete, tvoříte a prodáváte věci, cestujete po virtuálním světě atd.

Svět Second Life obsahuje vlastní ekonomiku. Je zde také vysoká úroveň podnikatelské aktivity. Svět SL využívá vlastní měnu s názvem Linden Dollar. Tyto "peníze" lze získat v různých akcích či třeba pokud se necháte v SL zaměstnat, případně můžete prodávat vámi vytovřený obsah. A samozřejmostí je možnost nákupu Linden Dollar za reálné peníze. Jsou dokonce známé případy, že vytvářeném a prodejem objektů (a virtuálních nemovitostí) v SL si lidi vydělali obrovské sumy pro reálný život.


Pojem zařazen v kategorii Počítačové hry.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!