CxO

Výraz:
CxO
Význam:
CxO (Chief x Officer) - je zkrácený způsob, jak kolektivně odkazovat na firemní manažery na C-úrovni, jejíž tituly pozic většinou začínají s „Chef“ (vedoucím) a končí „Officer“ (úředníkem).

Mezi tyto tituly patří například CEO (Chief Executive Officer), CFO (Chief Financial Officer), CIO (Chief Information Officer), CCO (Chief Compliance Officer), CSO (Chief Security Officer).

Existuje však také zkratka CXO (psáno s velkým X), což je zkratka pro "Chief eXperience Officer". CXO označuje manažerskou pozici, kterou zavádí mnoho společností, aby zlepšily svojí pozici na trhu. CXO je primárně zodpovědný za udržování dobrých interakcí mezi značkou a zákaznickou základnou. Schopný pracovník na této pozici staví na zkušenostech zákazníků prostřednictvím produktů, kterými mohou být například tablety a mobilní zařízení. V mnoha případech zastává roli CXO samotný CEO.


Viz také: CEO, CFO, CIO, CTO
Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!