homepage

Výraz:
homepage
Význam:
Homepage - anglicky "domovská stránka". Výraz, která se využívá ve spojitosti s webovými stránkami i internetovými prohlížeči.

Pojem používaný buď jako označení výchozí stránky zobrazené po spuštění webového prohlížeče nebo take jako označení pro webové stránky většinou obsahově svázané s nějakým subjektem - například použito ve větě:
- "Jaká je homepage vaší firmy?"
- "Jaká je tvoje homepage?" (osobní stránka)
- "Má vaše město nějakou homepage?" (oficiální web města)
- A podobně.

Domovská stránka, nebo také homepage, je webová stránka, která slouží jako výchozí bod webové stránky. Jde o výchozí webovou stránku, která se načte po navštívení webové adresy, která obsahuje pouze název domény (například it-slovnik.cz). Domovská stránka je umístěna v kořenovém adresáři webové stránky. Většina webových serverů umožňuje mít domovskou stránku z několika různých názvů souborů, jako příklad lze uvést index.html, index.htm, index.shtml, index.php, default.html a home.html. Vzhledem k tomu, že se soubor domovské stránky automaticky načte z kořenového adresáře, URL domovské stránky není nutné zahrnovat v názvu souboru. Neexistuje žádné standardní rozložení domovské stránky, ale většina z nich disponuje navigačním panelem s odkazy na odlišná místa v rámci webových stránek.

Význam u prohlížečů: Jde o webovou stránku, která se načte po spuštění webového prohlížeče, jakým může být například Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome aj.
Možnost domovské stránky si může uživatel internetového prohlížeče nastavit na jakoukoliv webovou stránku. Jako domovskou stránku prohlížeče lze nastavit i prázdné místo nebo seznam záložek s odkazy.


Pojem zařazen v kategorii Internet.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!