Huawei

Výraz:
Huawei
Význam:
Huawei = Čínská nadnárodní společnost zabývající se sítěmi, telekomunikačními zařízeními a službami má sídlo v Shenzhenu, Guangdongu. Je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, která předstihla Ericcson v roce 2012.

Huawei byl založen v roce 1987 Renem Zhengfeiem, bývalým inženýrem v lidové osvobozenecké armádě. V době svého vzniku byla společnost zaměřena na výrobu telefonních přepínačů, ale od té doby rozšířila svou činnost i na budování telekomunikačních sítí, poskytování provozních a konzultačních služeb a zařízení pro podniky uvnitř i vně Číny a také na výrobu komunikačních zařízení pro spotřebitelský trh.

Huawei má více než 170 000 zaměstnanců. Má 21 ústavů pro výzkum a vývoj v rozličných zemích včetně Číny, Spojených států, Kanady, Spojeného království, Pákistánu, Finska, Francie, Belgie aj. V roce 2014 společnost investovala 6, 4 miliardy amerických dolarů do výzkumu a vývoje a v tom roce dosáhla zisku ve výši 5, 5 miliardy dolarů. Její produkt a služby jsou používány ve více než 140 zemích světa a slouží 45 z 50-ti největších světových telekomunikačních operátorů.


Pojem zařazen v kategorii Firmy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!