iPhone

Výraz:
iPhone
Význam:
iPhone je mobilní zařízení od společnosti Apple, kombinující v sobě funkci telefonu a počítače. Jedná se o moderní přístroj, vybavený velkým dotykovým displejem a umožňující komunikaci na mnoha úrovních, spoustu funkcí, užitečných aplikací a také her.

iPhone se řadí do velké skupiny chytrých telefonů, takzvaných smartphonů, a v posledních letech zažívá obrovský boom a oblibu především v zemi svého původu, tedy v USA. Stále více ale proniká také do Evropy a celého zbytku světa, včetně Asie.

iPhone využívá ke své práci operační systém iOS, který vychází ze systému stolních počítačů Mac. Je možné připojit ho snadno k počítači, také je vybaven zařízením pro internetové bezdrátové připojení Wifi, případně GPRS.

V současné době disponují iPhone velkým množstvím aplikací a her, které si můžete zakoupit nebo zdarma stáhnout přímo v obchodě společnosti Apple, která je známa jako AppStore.

Poslední modely iPhone:
- iPhone 4S
- iPhone 5
- iPhone 5C
- iPhone 5S
- iPhone 6
- iPhone 6 Plus
- iPhone 7
- iPhone 7 Plus


Viz také: Apple, FaceTime, Ipad
Pojem zařazen v kategorii Mobilní telefony.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!