sociální síť

Výraz:
sociální síť
Význam:
sociální síť je internetová služba umožňující svým členům tvořit a sdílet s ostatními osobní obsah, komunikovat s nimi, sdružovat se a vzájemně se bavit. Nejznámější sociální sítí je Facebook.

Webové stránky sociálních sítí jsou online platformou, která umožňuje svým uživatelům vytvářet veřejný profil, jehož prostřednictvím mohou komunikovat s ostatními uživateli na webových stránkách. Na sociálních sítích lze obvykle oslovovat uživatele za účelem budování sdílených připojení, prostřednictvím kterých je možnost sdílet společné informace.

Sociální sítě mají přesně vymezená pravidla používání. Rozlišujeme profesionální a soukromé sociální sítě. Mezi profesionální patří například LinkedIn. Hranici mezi soukromou a profesionální sociální sítí představuje Facebook. Existují i sociální sítě cílené na konkrétní uživatelské základny, například na obchodníky, příznivce kulturních akcí, rodiče nebo i politické skupiny. Základem sociálních sítí je sdílení obsahu a navazování nových spojení. Mezi nejvyužívanější sociální sítě patří Facebook, Twitter, Google+, Linkedin a Pinterest.


Pojem zařazen v kategorii Internet.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!