3G modem

Výraz:
3G modem
Význam:
3G modem - zařízení, které umožňuje počítači připojit se k internetu pomocí mobilního širokopásmového vysokorychlostního připojení. To znamená, že internetový signál je vysílán pře rozhlasové a televizní vysílání, nikoli odeslán a přijat prostřednictvím kabelu či telefonní linky. Tato technologie je podobná té, která se používá pro poskytování internetového obsahu moderním mobilním telefonům.

Existuje celá řada vysílacích standardů, které mají titul 3G, což je zkratka pro „třetí generaci“ mobilních technologií. Vzhledem k tomu, že různé normy nejsou vždy vzájemně slučitelné, musí uživatel pečlivě zkontrolovat, zda je 3G modem kompatibilní s mobilním telefonem sítě, ze které má v úmyslu získávat 3G služby. Ve většině případů přichází modem jako plug-in zařízení, často označované jako hardwarový klíč. Obvykle se zapojuje do USB slotu a na počítači a podobá se přenosným paměťovým jednotkám. K zařízení patří anténa, která přijímá signál, SIM karta, která ověřuje uživatele a samotný modem, který převádí bezdrátové informace do dat, které je počítač schopen zpracovat.


Pojem zařazen v kategorii Sítě.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!