Oracle VM VirtualBox

Oracle VM VirutalBox - screenshot
Oracle VM VirtualBox je free program pro simulaci hardwarového prostředí dle nastavení uživatele. Umožňuje tak například na dnešních počítačích ve svém operačním systému spustit starší verze Windows či jiné operační systémy, které lze rozchodit například jen na určitých hardwarových sestavách.

VirtualBox tak umožňuje mít například ve vašem operačním systému Windows 10 v okně zapnutý operační systém Windows 95 a v něm mít spuštěný software, který byl určen jen pro onen operační systém a který se v nových Windows jen těžko provozuje. Lze tak vlastně emulovat hardwarové prostředí z časů dávno minulých, které bylo přívětivé pro provozování softwaru té doby.

Zároveň umožňuje takto virtualizovat více hardwarových sestav zároveň v různých oknech a tak můžete v jednom okně mít spuštěn například Dos 6.22 a virtualizovat si tam sestavu počítače 286, v druhém si virtualizovat třeba novější Pentium s operačním systémem Fedora 9 a ve třetím třeba 486ku s OS/2.

Program má spousty funkcí pro podporu různého hardwaru a podobně, včetně možnosti emulovat různé jednotky atd. VirtualBox původně vyvíjela německá společnost Innotek GmbH, tu zakoupila začátkem roku 2008 společnost Sun Microsystems, kterou pro změnu zakoupila v dubnu 2009 firma Oracle.

Vlastnosti

  •   umí virtualizovat hardware
  •   emulace různých jednotek
  •   sdílené složky
  •   možnost vytvářet snímky
  •   podpora přenosu obsahu schránky
  •   řada pluginu pro rozšíření
  •   řada jazykových lokalizací

Oracle VM VirutalBox ke stažení

Detaily

Autor:Oracle
Licence:freeware
Operační systém:Windows, Linux, Mac (multiplatformní software)
Podporované jazyky:Čeština, angličtina, němčina a mnoho dalších.
Domovská stránka: http://www.virtualbox.org/
Navrhnout změnu


Viz také: Oracle Corporation, Vagrant
Program je zařazen ve slovníku v kategorii Programy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!