UML

Výraz:
UML
Význam:
UML (Unified Modeling Language) je jednotný neboli unifikovaný grafický modelovací jazyk (notace), který se používá při vývoji softwaru, včetně rozsáhlých a komplexních systémů. Pomocí standardních vizuálních modelů usnadňuje specifikaci, návrh, vizualizaci a dokumentaci softwarových systémů a aplikací. Umožňuje graficky popisovat a znázorňovat business procesy, funkce systému, datové modely a programové komponenty včetně příkazů programovacího jazyka. Podporuje objektově orientovaný přístup.

UML začal vznikat v r. 1994 ve společnosti Rational Software sjednocováním metodik zobrazování objektů a dalších prvků systémů – nejdříve metodik Booch a OMT, od r. 1996 metodiky OMSE a později byly připojeny další. V r. 2003 Rational Software koupila spol. IBM. UML byl přijat Mezinárodní komisí pro normalizaci (ISO) jako standard. V současné době je tento standard vyvíjen otevřenou standardizační organizací OMG (Object Management Group), jejímiž členy jsou IBM, Rational Software, Oracle, Hewlett-Packard a další.


Pojem zařazen v kategorii Programování.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!