PC Fand

PC Fand je původní české vývojové databázové prostředí od českolipské společnosti Alis. PC Fand existoval pouze pro DOS, ale lze jej i dnes provozovat jako DOS aplikaci pod OS/2, Windows či UNIX a dalšími. PC Fand umožňoval snadno vytvořit všemožné programy pracující s databází.

Programovací jazyk PC Fandu je podobný jazyk PASCAL.

Některé aplikace vytvořené pomocí PC Fandu dosáhly na českém poli poměrně velikých úspěchů ­například účetní software Účto xx od společnosti Tichý a Ježek (přes 25000 uživatelů), Game Cheater od Jiřího Kalouse a řada dalších. Svého času (v devadesátých letech) bylo možné najít spousty programů všemožných zaměření vytvořených a používajících PC Fand ­- například textový editor Maxitext (autor Ing. Josef Krchnák), program sloužící k evidenci zapůjčených či vrácených věcí Půjč (autor Ladislav Pecho), program Autobáze pro evidenci jízd automobilem, program pro evidenci Disket a mnoho, mnoho dalších.

Starší plnou verzi PC Fandu si lze stejně jako různé aplikace, či demoverzie PC Fandu 4 zde: http://old.alis.cz/fand/main/download.jsp

Vlastnosti

  •   původní český software
  •   řada využití
  •   určen pro DOS
  •   vývojové databázové prostředí
  •   jazyk podobný Pascalu

PC Fand ke stažení

Detaily

Autor:Alis, Česká lípa
Licence:demo
Operační systém:DOS
Podporované jazyky:čeština
Domovská stránka: http://old.alis.cz/fand/index.jsp
Navrhnout změnu


Program je zařazen ve slovníku v kategorii Programy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!