CRM

Výraz:
CRM
Význam:
CRM je zkratka Customer Relationship Management původem z anglického jazyka. Tato zkratka označuje aplikaci pro řízení vztahu se zákazníky. Takových systémů dnes existuje celá řada a podnikatelské subjekty takové systémy využívají pro efektivnější a dlouhodobé udržování obchodních vztahů se svými zákazníky.

CRM systém je tak databází všech současných a případně i potenciálních kontaktů, kterých jsou v takové databázi zpravidla i tisíce a jejich řízení je v takto velkém počtu nemožné. Systém CRM potom u každého kontaktu eviduje a řídí cyklus práce s kontaktem.

V CRM systému jsou zaznamenávány kontaktní údaje společností a jejich odpovědných osob, historie a vývoj obchodní spolupráce, objemy odběru zboží a služeb. V rozsáhlých CRM systémech lze nad těmito daty reportovat různé výstupy.

Cílem CRM systému je budování dlouhodobě prospěšného vztahu se zákazníkem tak, aby byl spokojený zákazník i dodavatel.

Dnešní moderní CRM systémy jsou buď přímou nadstavbou dodavatele účetních software a nebo jsou samostatným a mnohdy i robustním podnikovým řešením.


Viz také: Support
Pojem zařazen v kategorii Programy.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!