PII

Výraz:
PII
Význam:
PII (personally identifiable information) jsou jakékoli údaje umožňující identifikovat konkrétní osobu buď samostatně (to jsou tzv. přímé identifikátory, např. číslo pasu), nebo spolu s dalšími daty (tzv. kvazi-identifikátory, např. rasa a datum narození). Za PII lze považovat každou informaci, která může posloužit k odlišení jedné osoby od druhé a k deanonymizaci dříve anonymizovaných dat.

Rozlišujeme PII citlivé a necitlivé.

Citlivými PII jsou biometrické údaje, zdravotní informace, finanční informace a unikátní identifikátory (např. celé jméno, číslo osobního dokladu, mailová adresa, číslo kreditní karty). Vyzrazení takových informací narušuje soukromí dotyčné osoby a může ji poškodit, proto je potřeba je přenášet a uchovávat zašifrované.

Necitlivé informace jsou ty, jejichž vyzrazení dotyčného jedince nemůže poškodit. Bývají snadno dohledatelné ve veřejně dostupných zdrojích, např. na internetu a lze je přenášet nezašifrované.

Vyzrazené PII mohou být nelegálně prodány, zneužity ke krádeži identity nebo k poškození právoplatného vlastníka.


Pojem zařazen v kategorii Bezpečnost.

Okolní pojmy ze stejné kategorie (mohlo by vás také zajímat):

Reklama
Hledáme posily! Zajímavá brigáda!
Máte zájem se podílet na tvorbě tohoto projektu? Hledáme někoho, koho by bavilo slovník rozšiřovat a přidávat nové pojmy. Samozřejmě, že ne zadarmo. Kontaktujte nás!

Reklama:

Užitečné zkratky - víte, co znamenají?

Užitečné souborové formáty

Váš názor nás zajímá!

Dejte nám vědět, jak se vám tento web líbí. Napište nám!